Er du glad i den norske sjømaten, spesielt laksen? Da kan en feiring hos The Salmon være noe for deg. Restauranten serverer norsk laks tilberedt på ulike måter, i tillegg til andre delikatesser fra havet.
Norge er den største produsenten av atlantisk laks i verden. De ønsker at folk skal få lære mer om lakseoppdrett. Det er fint mulig å besøke oppdrettsanlegg langt kysten, men det er ikke alltid like praktisk å komme dit. De har derfor flyttet opplevelsen til Oslo slik at både turister, skoleklasser og alle andre skal få lære om laks og oppdrett.
Det er Nova Sea godt hjulpet av Alex Sushi gründer Petter Sandberg som står bak senteret. De har oppdrettsanlegg langs hele Helgelandskysten – omgitt av kaldt, friskt vann og vill og vakker natur. Her prøver The Salmon å gi deg en smakebit (ja, du får også smake) av Helgeland, midt i Oslo.